Aktualności

OŚWIETLENIE SOLARNO - HYBRYDOWE NA SKRZYŻOWANIU W MIKORZYCACH:

Oświetlenie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii powstanie na skrzyżowaniu dróg w Mikorzycach. Zostanie ono zainstalowane u zbiegu drogi powiatowej Ławy – Rożniatowice i drogi gminnej biegnącej w kierunku Anastazowa. Dzięki temu oświetlone zostaną przystanki autobusowe znajdujące się przy tym właśnie skrzyżowaniu.
czytaj dalej

INFORMATOR GMINY BEŁCHATÓW - NR 5:

Muzyczne talenty spotkają się w Kurnosie Drugim:

I Międzyszkolny Konkurs Muzyczny to przedsięwzięcie, które uświetni tegoroczne Dni Patrona Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim, czyli Alfonsa Brandta. Jednocześnie będzie to okazja do tego, by utalentowani muzycznie uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności, a przy okazji poznać swoich rówieśników równie zakochanych w muzyce.
Międzyszkolny Konkurs Muzyczny odbędzie się w piątek, 6 marca (początek o godz. 10.30) w szkole w Kurnosie Drugim. Udział w konkursie mogą wziąć osoby grające na dowolnym instrumencie (soliści bądź zespoły instrumentalne). Podzieleni będą na trzy kategorie wiekowe (klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII – VIII). Każdy będzie mógł zaprezentować jeden lub dwa utwory muzyczne. Udział w konkursie można zgłaszać do 25 lutego, kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie internetowej szkoły.
- Mamy nadzieję, że dzięki temu konkursowi wielu utalentowanych muzycznie uczniów uwierzy we własne siły i możliwości. Poza tym liczymy również na rozpowszechnienie informacji na temat naszego patrona, Alfonsa Brandta, który był nie tylko utalentowanym muzykiem, ale również kompozytorem – podkreśla Grzegorz Gryczka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim.
 
czytaj dalej

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY BEŁCHATÓW O PRZYSTĄPIENIU DO SPORZĄDZENIA MIEJSCOWEGO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO:

Obwieszczenie Wójta Gminy Bełchatów o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Dobiecin.
czytaj dalej

ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH:

Szanowni Mieszkańcy Gminy Bełchatów, ”EKO-REGION” sp. z o. o. uprzejmie informuje, że w dniach 25.03-01.04.2020 r. od godziny 6.00 na terenie Gminy Bełchatów odbędzie się bezpłatny odbiór odpadów wielkogabarytowych od właścicieli prywatnych posesji. Odpady będą odbierane według harmonogramu (załącznik).
czytaj dalej

ZGŁOSZENIA DO KONKURSU FIRMA NA MEDAL JESZCZE DO KOŃCA LUTEGO:

Przedsiębiorcy z terenu powiatu bełchatowskiego do końca lutego mogą zgłaszać swoje kandydatury w konkursie "Firma na Medal". Kapituła konkursu podjęła bowiem decyzję o przedłużeniu pierwotnego terminu. Firmy w konkursie oceniane będą w kilku kategoriach.
 
Regulaminy i karty zgłoszeniowe można znaleźć w załącznikach.
czytaj dalej

INFORMACJA NA TEMAT MIĘDZYNARODOWEGO ROKU OCHRONY ROŚLIN:

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin.
„Chroniąc rośliny - chronisz życie” (ang. Protecting Plants, Protecting life) to oficjalne hasło obchodów, które wpisuje się w główne przesłanie Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin. Otóż nadrzędnym celem IYPH 2020 jest podniesienie świadomości ludzi na całym świecie na temat tego, w jaki sposób ochrona zdrowia roślin może przyczynić się do wyeliminowanie głodu, zmniejszenia ubóstwa, ochrony środowiska i pobudzenia rozwoju gospodarczego.
czytaj dalej

CHUSTECZKI I PAMPERSY DO KOSZA - NIE DO KANALIZACJI:

Chusteczki nawilżające, pampersy, rajstopy, części garderoby a nawet deski. Takie "skarby" pracownicy Przedsiębiorstwa Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów odnajdują się w przepompowniach oczyszczalni ścieków, działających na terenie gminy. Nie trzeba chyba dodawać, że zapychają one urządzenia i przekładają się na ich awarię.
czytaj dalej

PRZERWY W DOSTAWIE ENERGII - 21.02.2020 - 27.02.2020:

PGE Dystrybucja Łódź -Teren S.A. Rejon Energetyczny Bełchatów informuje swoich odbiorców o planowych przerwach w dostawie energii elektrycznej w okresie 21.02 - 27.02.2020.
 
Szczegóły w załączniku.
czytaj dalej

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy już 23 marca!

Jesteś mieszkańcem (mieszkanką) Gminy Bełchatów, masz ukończone 13 lat, ale nie jesteś jeszcze dorosły (dorosła)? Interesują cię sprawy lokalnego samorządu, chciałbyś działać na rzecz swojej Małej Ojczyzny? Spróbuj sił w wyborach do Młodzieżowej Rady Gminy Bełchatów, które odbędą się już w poniedziałek, 23 marca.
 
Okręgi wyborcze będą odpowiadać zasięgom okręgów szkolnych dla poszczególnych placówek oświatowych na terenie gminy. Również w szkołach będą usytuowane lokale wyborcze, na terenie szkół prowadzona będzie kampania wyborcza. Szczegółowe informacje, związane z praktycznymi rozwiązaniami tych kwestii (gdzie zgłaszać kandydata, ilu radnych wybranych zostanie w danym okręgu, jakie działania dozwolone są w kampanii, etc), przekażą swoim uczniom dyrektorzy poszczególnych szkół.
 
Zarządzeniem Wójta Gminy Bełchatów, Konrada Koca, ogłoszono już także kalendarz wyborczy związany z powołaniem Młodzieżowej Rady Gminy Bełchatów. I tak 26 lutego mają zostać powołane Szkolne Komisje Wyborcze oraz ogłoszone zostaną ich składy. Następnego dnia ruszy rejestracja kandydatów do juniorskiej rady. Kandydaci będą się mogli zgłaszać do 11 marca.
Pełne listy kandydatów zostaną ogłoszone 16 marca, a dzień później ruszy kampania wyborcza.
Będzie ona krótka, potrwa do 22 marca.
 
Wybory odbędą się w poniedziałek, 23 marca. Do głosowania będą uprawnieni wszyscy mieszkańcy Gminy Bełchatów w wieku od 13 do 18 lat (to w sumie 620 osób).
Wyniki wyborów zostaną ogłoszone najpóźniej 30 marca.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 22

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022