Aktualności

INFORMACJA W SPRAWIE PRACY PSZOK:

GMINNA WIGILIA W ZDZIESZULICACH DOLNYCH:

Już po raz osiemnasty mieszkańcy Gminy Bełchatów spotkali się na Gminnej Wigilii, organizowanej w Zdzieszulicach Dolnych. W tym roku w spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, a zgodnie z tradycją wspólne świętowanie rozpoczęło się od wspólnie zaśpiewanej kolędy „Wśród nocnej ciszy”.
czytaj dalej

PARY MAŁŻEŃSKIE ŚWIĘTOWAŁY ZŁOTE GODY:

Dwie pary małżeńskie z terenu Gminy Bełchatów obchodziły 50. rocznicę ślubu. Z tej okazji Halina i Henryk Chałada z Domiechowic oraz Pelagia i Zdzisław Kuśmirek ze Zdzieszulic Dolnych odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane im przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę. Zaszczyt wręczenia tych odznaczeń przypadł Wójtowi Gminy Bełchatów, Konradowi Kocowi.
- Państwa przykład pokazuje, że prawdziwa miłość, oparta zaufaniu i przyjaźni, owocuje w piękny sposób. Jesteście wzorem dla młodych i tego Wam gratuluję – mówi Wójt Konrad Koc. Wójt Gminy Bełchatów miał też dla jubilatów prezenty, kwiaty i listy gratulacyjne. Podczas uroczystości nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana oraz odśpiewanego wspólnie „sto lat”.
A jaka jest recepta na szczęśliwy związek z 50-letnim stażem? Tutaj obie pary są zgodne: wzajemne zaufanie, przyjaźń, zrozumienie i kompromisy w życiu codziennym odgrywają największą rolę. Dzięki nim przez całe dekady można cieszyć się szczęśliwą i zgodną rodziną.
 
Zdjęcia z jubileuszu par małżeńskich można oglądać w zakładce Galeria Zdjęć oraz na Facebooku Gminy Bełchatów.
 
czytaj dalej

DOBRZELÓW ZWYCIĘŻYŁ W XXIV TURNIEJU GIER I ZABAW:

Ponad 70 uczniów klas I-III ze szkół prowadzonych przez Gminę Bełchatów, rywalizowało w XXIV Turnieju Gier i Zabaw, rozegranym w Szkole Podstawowej w Dobrzelowie. Młodzi sportowcy musieli sprawdzić się w sześciu konkurencjach. Były to: wturlanie piłki koszykowej, slalom sprawnościowy, sadzenie ziemniaków, bieg do szarfy, rzut woreczkiem oraz wyścig rzędów.
czytaj dalej

OBWIESZCZENIE:

Obwieszczenie o rozpoczęciu procedury udziału społeczeństwa dot. postępowania dla planowanego przedsięwzięcia pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 484 na odcinku Zelów - Bełchatów”.
Szczegóły informacji w załączniku.
czytaj dalej

SPODZIEWANE UTRUDNIENIA NA DROGACH DO KOPALNI I ELEKTROWNI:

To ważna informacja dla wszystkich tych, którzy w środę, 11 grudnia 2019 roku, planują podróż drogami dojazdowymi prowadzącymi do bełchatowskiej kopalni i elektrowni. Właśnie tego dnia muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu, które są przewidywane w związku z planowanym protestem kibiców GKS Bełchatów.
czytaj dalej

TAKA CHOINKA TYLKO W KURNOSIE DRUGIM:

Świąteczną iluminację, zamontowaną na olbrzymim świerku, można już podziwiać w Kurnosie Drugim. Światełka zapalono podczas spotkania w którym udział wzięli mieszkańcy. Przy okazji można było skosztować świątecznych przysmaków: zupy grzybowej i pysznych ciast. Nie zabrakło również pieczonych na ognisku kiełbasek oraz oprawy muzycznej – świąteczne szlagiery przypomniał mieszkańcom Paweł Bauer.
czytaj dalej

TRZECI PRZETARG OFERTOWY NIEOGRANICZONY NA SPRZEDAŻ MASZYN ROLNICZYCH:

Wójt Gminy Bełchatów ogłasza trzeci przetarg ofertowy nieograniczony na sprzedaż maszyn rolniczych.
Szczegóły informacji w załączniku.
 
czytaj dalej

UMOWA NA PRZEBUDOWĘ DRÓG NOWY ŚWIAT - LUDWIKÓW I ZDZIESZULICE DOLNE - KIELCHINÓW PODPISANA:

Wiosną 2020 roku pracownicy firmy P.U.H „DOMEX” Arkadiusz Mika, rozpoczną roboty związane z przebudową liczącego 600 metrów odcinka drogi Zdzieszulice Dolne – Kielchinów. Ułożą tam nową nakładkę i odtworzą przydrożne rowy, a prace na tym odcinku mają się zakończyć do końca czerwca 2020 roku. Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc oraz Arkadiusz Mika, prezes P.U.H. „DOMEX”, która wygrała przetarg na tę inwestycję, podpisali już umowy na realizację tych prac.
czytaj dalej

Ania Grzyb – nastoletnia mistrzyni szachów:

Ma dopiero 14 lat, a puchary i medale, które już zdobyła, wypełniły pokój nastolatki. Anna Grzyb ze Zdzieszulic Górnych rośnie na szachową arcymistrzynię. W szachy gra już od pięciu lat i królewska gra jest jej życiową pasją.
 
Grać nauczyła się dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności. Czekając, aż rodzice odbiorą ją po lekcjach, przyglądała się partii rozgrywanej przez kilku emerytów. Widząc jej zainteresowanie, jeden z nich zapytał, czy chciałaby sama grać w szachy. I tak się zaczęło.
 
Dziś należy do szkolnego klubu „Jedynka” i to właśnie tam rozwija swoje umiejętności. A te są ogromne, bo Ania regularnie przywozi medale z turniejów, gdzie rywalizuje nie tylko z rówieśnikami, ale i z dużo starszymi zawodnikami.
 
Jej talent nie oznacza, że nie potrzebuje ćwiczeń. Zajęcia w klubie ma dwa razy w tygodniu, po dwie godziny. Codziennie gra też w domu.
- W szachach te wrodzone predyspozycje to tylko część sukcesu. Bez regularnych ćwiczeń, analiz partii szachowych, „ogrywania się” na coraz wyższym poziomie, nie można liczyć na sukces – Ania Grzyb podkreśla, że w przypadku szachistów trudno o utrzymanie się na „topowym” poziomie bez ciężkiej pracy.
 
Młoda szachistka na takie właśnie ćwiczenia poświęca dużo czasu. Jak przyznaje, ma tendencję do gry dosyć agresywnej, bardzo ofensywnej.
- To przekłada się na to, że czasami tak skupiam się na ataku, że zapominam o obronie i zdarzało się, że zapłaciłam za to przegraną partią – opowiada. Teraz jednak jest już na tyle doświadczoną zawodniczką, że takich błędów robi coraz mniej. Również dlatego, że wyjazdy na turnieje o coraz wyższej randze, pozwalają jej ogrywać się z coraz lepszymi zawodnikami. - To bezcenne doświadczenie, naprawdę udział w takiej rywalizacji daje bardzo dużo – podkreśla.
 
Szachy rozwinęły u niej umiejętność logicznego, taktycznego myślenia, koncentrowania się na zadaniu. Ta gra to jej pasja, jak sama podkreśla, po prostu kocha grać w szachy. W jej pokoju, na stoliku, zawsze stoi gotowa do gry szachownica z ustawionymi figurami.
- Często zdarza się, że do głowy przychodzi mi jakieś zagranie, albo muszę szybko coś sprawdzić, muszę mieć szachy w zasięgu ręki – mówi ze śmiechem. Ściany jej pokoju zdobią medale i półki z pucharami. Jest ich wiele. - Pamiętam radość i dumę, które dosłownie mnie rozpierały, gdy przywiozłam z zawodów swój pierwszy puchar – wspomina nastolatka. - Dziś one nadal bardzo cieszą, ale teraz udział w turniejach to dla mnie przede wszystkim walka o punkty rankingowe i okazja do podnoszenia własnych umiejętności.
 
Jak dalej potoczy się jej przygoda z szachami? Ania jest uczennicą ósmej klasy, przed nią wybór liceum. Młoda szachistka przyznaje, że już teraz coraz trudniej wygospodarować jej czas na poświęcenie się ukochanej grze. W liceum nauki będzie jeszcze więcej, ale ma nadzieję, że uda jej się pogodzić szkołę z realizacją szachowej pasji. - Chciałabym, żeby moja przyszłość, również ta zawodowa, mogła być w jakimś stopniu związana z szachami – mówi Anna Grzyb.
 
O sukcesach Ani Grzyb będzie można przeczytać również w najnowszym Informatorze Gminy Bełchatów.
 
SUKCESY ANI GRZYB W 2019 ROKU
I kategoria szachowa
awans do Mistrzostw Polski Juniorów na rok 2020
I miejsce do lat 14 w Międzynarodowym Turnieju Szachowym Przyjaźni Polsko – Węgierskiej
II miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół drużynowo oraz II miejsce indywidualnie na 4. szachownicy
III miejsce w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w szachach błyskawicznych
V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Zimowym o Puchar Prezydenta Kalisza
II miejsce w Mistrzostwach Międzywojewódzkich Juniorów w szachach klasycznych
Najlepsza zawodniczka w 20. Ogólnopolskim Memoriale Szachowym im. Jana Wijaczki
II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2019 II Liga Fide Open do lat 14
I miejsce do lat 16 w Festiwalu Szachowym Opoczno oraz tytuł najlepszej zawodniczki
I miejsce w szachach kobiet podczas Igrzysk Sportowo – Rekreacyjnych Gminy Bełchatów 2019
I miejsce w szachach kobiet podczas halowych Igrzysk LZS Województwa Łódzkiego Moszczenica 2019
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 18

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022