Logo: BIP

Aktualności

BEZPŁATNA ŻYWNOŚĆ DLA MIESZKAŃCÓW GMINY BEŁCHATÓW:

Mimo panującej epidemii koronawirusa, do końca tego tygodnia ci mieszkańcy Gminy Bełchatów, którzy korzystają z tegorocznej edycji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, będą odbierać przypadające na ich gospodarstwa domowe pakiety produktów spożywczych.
Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną zdecydowano, że jednorazowo zostanie przekazana żywność, którą mieszkańcy zgodnie z pierwotnym planem mieli odbierać jeszcze w kilku transzach. Akcję koordynuje Fundacja Poranek, która działa w porozumieniu z z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
czytaj dalej

RUSZYŁA PRZEBUDOWA DROGI NOWY ŚWIAT - LUDWIKÓW:

Rozpoczęły się już roboty związane z przebudową drogi Nowy Świat - Ludwików. Ekipy drogowców pracują na liczącym 700 metrów odcinku (od skrzyżowania przy dawnej stacji benzynowej w Nowym Świecie w stronę Ludwikowa).
W ramach inwestycji prowadzonej przez Urząd Gminy Bełchatów na tej drodze pojawi się nowa nawierzchnia, zbudowany zostanie również ciąg pieszo rowerowy, wykonane zostaną zjazdy, a rowy przydrożne będą wzmocnione płytami ażurowymi.
czytaj dalej

ARiMR: DOPŁATY 2020 - NOWY TERMIN SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ:

Ze względu na trwający stan epidemii ulega zmianie termin na złożenie oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019.
Oświadczenia potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku o dopłaty z roku 2019 można składać od 2 marca 2020 r. Do 8 kwietnia Agencja zarejestrowała 103,5 tys. prawidłowo złożonych oświadczeń.
W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa i konieczność ograniczenia bezpośredniego kontaktu pracowników biur powiatowych z interesantami, ARiMR udostępniła rolnikom szeroki wachlarz możliwości składania oświadczeń – można je wysłać pocztą, złożyć poprzez platformę ePUAP lub wysłać zeskanowane dokumenty pocztą elektroniczną na adres mailowy biura powiatowego, a oryginał dostarczyć w terminie późniejszym. Dokumenty można również pozostawić w udostępnionych przy wejściach do biur powiatowych wrzutniach lub urnach.
Rolnicy uprawnieni do złożenia oświadczenia mogą zalogować się do aplikacji eWniosekPlus i złożyć wniosek przez internet. Przyjmowanie wniosków o dopłaty drogą elektroniczną, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, ruszyło 15 marca 2020 r. Do 8 kwietnia w ARiMR zarejestrowano blisko 120 tys. e-wniosków.
Zgodnie z zapisami ustawy COVID-19, ze względu na zawieszenie terminu, podpisane oświadczenie potwierdzające brak zmian będzie można złożyć w terminie 15 dni kalendarzowych po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego (epidemii), ale nie później niż do ostatniego dnia składania wniosków o przyznanie płatności.
czytaj dalej

ODWOŁANE SPOTKANIE:

W środę, 18 marca, w Kurnosie Drugim miało się odbyć spotkanie, dotyczące prac związanych z modernizacją ewidencji gruntów i budynków dla tego obrębu. Zostało ono odwołane, a o nowym terminie poinformujemy, gdy tylko zostanie wyznaczony.
 
czytaj dalej

NIECZYNNE SZKOŁY, ODWOŁANE IMPREZY, URZĄD BEZ INTERESANTÓW, STRAŻACKA POMOC DLA OSÓB STARSZYCH

Choć na terenie Gminy Bełchatów do tej pory nie stwierdzono przypadków zakażenia koronawirusem, to ogłoszony na terenie kraju stan zagrożenia epidemicznego przełożył się również na zmienioną organizację pracy lokalnych instytucji.
Tak, jak w całym kraju, również w szkołach administrowanych przez ten samorząd, nie odbywają się zajęcia lekcyjne.
- Rekomendowałem dyrektorom szkół wzmożone działania dotyczące zdalnego nauczania. Dyrektorzy placówek mają dokładnie sprawdzać, jak jest ono realizowane – mówi Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów. Zalecił również, by w szkołach nauczyciele rotacyjnie pełnili 2-3 godzinne dyżury.
czytaj dalej

KOMUNIKAT:

Szanowni Mieszkańcy Gminy Bełchatów!
Zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze. Wobec zagrożenia pandemią koronawirusa, Wójt Gminy Bełchatów Konrad Koc, podjął decyzję o uruchomieniu działań, które mają na celu pomoc osobom starszym (powyżej 70. roku życia), osobom samotnym, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny, osobom niepełnosprawnym oraz objętym kwarantanną domową.
 
Wszelkie zgłoszenia związane z pomocą w zakupie podstawowych produktów spożywczych, środków higieny oraz leków, prosimy przekazywać na numer telefonu 500 – 241 – 717.
Z pomocą pospieszą Wam strażacy ochotnicy z terenu Gminy Bełchatów. Na zgłoszenia czekamy od wtorku, 17 marca 2020 roku.
 
czytaj dalej

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO SPRZEDAŻY:

Wójt Gminy Bełchatów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży położonych w obrębach geodezyjnych: Mokracz, Ludwików i Niedyszyna, stanowiących własność Gminy Bełchatów.
 
Szczegóły w załączniku.
czytaj dalej

INFORMACJA W SPRAWIE PSZOK:

W ZWIĄZKU Z WZROSTEM LICZBY ZAKAZEŃ KORONOWIRUSEM COVID -19 I ZWIĄZANĄ Z TYM KONIECZNOŚCIĄ ZACHOWANIA SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI, URZĄD GMINY BEŁCHATÓW INFORMUJE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW, IŻ OD DNIA
17.03.2020 r. (WTOREK) DO ODWOŁANIA
PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH W ZAWADACH BĘDZIE NIECZYNNY.
ZA NIEDOGODNOŚCI PRZEPRASZAMY
czytaj dalej

KOMUNIKAT PPIS W BEŁCHATOWIE

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie w sprawie zaleceń dla mieszkańców województwa łódzkiego w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną.
 
Szczegóły w załączniku.
czytaj dalej

POLOWANIE NA UZNANIE PAŃ, CZYLI DZIEŃ KOBIET W ZDZIESZULICACH DOLNYCH:

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Zdzieszulicach Dolnych było w tym roku gospodarzem Gminnego Dnia Kobiet. Oprócz tradycyjnych życzeń, szampana i wspólnie zaśpiewanego „sto lat” dla licznie zebranych pań, nie zabrakło również artystycznego show. W tym roku występ przygotowali panowie, którzy wcielili się w role bohaterów popularnego programu „Szansa na sukces”. W tej właśnie formule wystąpili w programie artystycznym „Polowanie na uznanie Pań” i zaśpiewali polskie przeboje. Szlagiery śpiewali (w kolejności występowania): Czesław Bluszcz, Rafał Marek, Janusz Werecki, Paweł Lesiak, Konrad Koc, Rafał Furczyński, Adrian Ostrowski, Paweł Ciotucha, Piotr Kotas, Przemysław Gołąb.
czytaj dalej
1 ... 4 5 6 7 8 ... 22