Logo: BIP

News box

Termos do przewożenia masy bitumicznej pomoże w remontach dróg

Fragment drogi gminnej w kierunku miejscowości Zawały to pierwszy odcinek, wyremontowany z użyciem termosu do przewozu masy bitumicznej na gorąco. Takim sprzętem od niedawna dysponuje Przedsiębiorstwo Transportu Komunikacji i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów. Prace na drodze w kierunku Zawał były jednocześnie testem możliwości nowego urządzenia.
 
- Tak naprawdę pracownicy spółki dziś "uczyli się" tego sprzętu, tego, jaką grubość masy trzeba wyłożyć, w jaki sposób ją walcować, by była idealnie gładka - mówi Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów, który obserwował te prace. - Jestem naprawdę pod wrażeniem, myślę, że ten sprzęt spełni swoje zadanie.
 
Jak przyznaje Mateusz Rogut, prezes PKTiK Gminy Bełchatów, w spółce spodziewali się, że termos można będzie wykorzystać nieco wcześniej. - Niestety, musieliśmy dłużej poczekać na przystosowanie samochodu do przewozu termosu - tłumaczy prezes. - Na szczęście teram możemy wyjechać nim na drogi. Już widzimy, że ten sprzęt to naprawdę zupełnie inna jakość i skuteczność napraw. 
 
W kolejnych dniach naprawy z wykorzystaniem termosu do masy bitumicznej będą kontynuowane na drogach w innych miejscowościach, m.in. Kałdunach, Postękalicach,Wólce Łękawskiej, Wielopolu czy na odcinku drogi łączącej Dobiecin Kolonię z Niedyszyną.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022