Logo: BIP

News box

Fundusz Sołecki wróci w 2022 roku:

Sołectwa z tereny Gminy Bełchatów w 2022 roku będą mogły dysponować swoim Funduszem Sołeckim. Decyzja w sprawie przywrócenia Funduszu w budżecie Gminy Bełchatów na 2022 rok, zapadła na sesji Rady Gminy Bełchatów. Radni jednomyślnie poparli wniosek Wójta Gminy Bełchatów, Konrada Koca o zabezpieczeniu w przyszłorocznym budżecie puli przeznaczonej na ten cel. Szacuje się, że będzie to ok. 1 mln zł.
- Dwa lata temu, w krytycznym dla budżetu Gminy Bełchatów momencie, zaproponowałem zawieszenie Funduszu Sołeckiego. Jednocześnie obiecałem, że gdy tylko sytuacja finansowa na to pozwoli, pula do dyspozycji sołectw wróci. Tak się też teraz dzieje. W finansach widzimy poprawę sytuacji, choć daleko nam do położenia, które będzie można określić jako „komfortowe”. Nie grozi nam już utrata płynności, ale nie możemy zapominać o potężnych zobowiązaniach finansowych do spłacenia. Ponieważ jednak lokalne społeczności z niecierpliwością oczekują przywrócenia Funduszu Sołeckiego, zaproponowałem zabezpieczenie tej puli w przyszłorocznym budżecie – tłumaczy Konrad Koc.
Z powrotu Funduszu Sołeckiego bardzo zadowolony jest Przewodniczący Rady Gminy Bełchatów, Krzysztof Polak.
- Cieszę się, że mogliśmy przywrócić ten zawieszony czasowo fundusz. To pula, która jest bardzo ważna dla lokalnych społeczności, bo sami mieszkańcy mogą zdecydować o jej przeznaczeniu. Moja radość jest tym większa, że propozycja została przyjęta przez Radę jednogłośnie – zaznacza Krzysztof Polak.

Wójt Konrad Koc jednocześnie apeluje do mieszkańców, by w ramach wydatkowania Funduszu dobrze przemyśleć przedsięwzięcia, na które chcą przeznaczyć pieniądze.
- Zależy nam na tym, by sołectwa roztropnie dysponowały swoją pulę. Niech nie będą to środki, które zostaną przeznaczone tylko na konsumpcję, czy na rzeczy zbędne, które już znajdują się w majątku gminy, jak to zdarzało się w poprzednich latach – przekonuje Wójt Gminy Bełchatów.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022