Logo: BIP

News box

Strażacy z Gminy Bełchatów podsumowali rok 2020:

Początek roku kalendarzowego to, tradycyjnie już, okazja do podsumowania działalności strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy. Tym razem, ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, spotkanie Zarządu Oddziału Gminnego Związki OSP RP Gminy Bełchatów odbyło się w formule zdalnej.
 
- Za nami rok wyjątkowy i trudny – mówił Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Gminy Bełchatów. - Chciałbym bardzo podziękować wszystkim druhom za zaangażowanie i za pomoc, którą okazaliście realizując również nowe zadania, związane z wyzwaniami, jakie przed nami wszystkimi postawił rok 2020.
 
Na terenie Gminy Bełchatów działa dwanaście jednostek OSP. W skład KSRG wchodzą dwie z nich: OSP Dobrzelów i OSP Huta. Sześć spośród gminnych jednostek zaliczane są do typu „S”. To: OSP Ludwików, OSP Łękawa, OSP Niedyszyna, OSP Podwody, OSP Postękalice i OSP Zawadów. Pięć jednostek działających na terenie Gminy Bełchatów zaliczane jest do typu „M”. To OSP Kurnos Drugi, OSP Oleśnik, OSP Wielopole i OSP Zdzieszulice Górne.
 
Obecnie jednostki OSP z terenu Gminy Bełchatów zrzeszają 581 członków, w tym 114 kobiet. Jednostki dysponują w sumie 15 wozami pożarniczymi, w tym 14 było w 2020 roku w podziale bojowym.
 
W minionym roku jednostki OSP z terenu gminy wyjeżdżały do różnego typu zdarzeń łącznie 113 razy. Najczęściej, bo 28 razy do akcji ruszało OSP Dobrzelów, 18 wyjazdów zanotowało OSP Zawadów, a 16 – OSP Postękalice. Strażacy brali też udział m.in. w wydawaniu żywności czy rozdawaniu maseczek mieszkańcom gminy.
 
W związku z epidemią koronawirusa, do końca września przedłużony został termin, w jakim odbyć się muszą teraz zebrania sprawozdawcze poszczególnych jednostek OSP. Ze wstępnych ustaleń wynika, że strażacy z terenu Gminy Bełchatów będą je organizować późną wiosną. Natomiast najpóźniej do końca listopada 2021 muszą odbyć się wybory Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Gminy Bełchatów.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022