Logo: BIP

News box

Projekt z Zawad zrealizują w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego:

Projekt związany z budową ciągu pieszo -rowerowego w Zawadach to jedno z sześciu zadań, które w 2021 roku zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego z puli wojewódzkiej. Jego koszt szacuje się na 480 tys. zł, a ciąg pieszo- rowerowy powstanie na odcinku od granic miasta do skrzyżowania z drogą w kierunku Dobrzelowa.
 
Na zadanie z Zawad oddano w sumie 2524 głosy i dało to czwarty wynik w województwie. Dzięki temu zostało zakwalifikowane do realizacji - co potwierdziła Uchwała Zarządu Województwa Łódzkiego (znajdziecie ją na: https://bit.ly/3obIgSs)

Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie mieszkańców Gminy Bełchatów, którzy nie tylko sami oddawali głosy na projekt z Zawad, ale namawiali do tego także innych.
Projekt do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego 2020 został złożony przez Jerzego Sochę, sołtysa Zawad.
W akcję promocyjną, której celem było zdobycie jak największej liczby głosów dla tego zadania, osobiście zaangażował się Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. Jak dziś przyznaje, przed rozpoczęciem głosowania „przebicie” projektów zgłoszonych z Łodzi czy z dużych miast wydawało się jeśli nie niemożliwe, to przynajmniej mało prawdopodobne.
- A jednak nam się udało, udowodniliśmy, że takie lokalne projekty przy dużym zaangażowaniu mieszkańców mogą odnieść sukces – podkreśla Konrad Koc. - W szkołach, sołectwach, za pośrednictwem urzędników, strażaków czy policjantów namawialiśmy na głosowanie na ten właśnie projekt. Zaangażowanie wszystkich było naprawdę bardzo duże. Bardzo się cieszę, że to pospolite ruszenie przyniosło jak najlepszy skutek i że udało nam się przekonać tak dużo osób do tego, by zagłosowały na projekt z Zawad – dodaje Wójt Gminy Bełchatów.

Wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę w głosowaniu, dziękuje także Jerzy Socha.

- Dziękuję za każdy oddany na ten projekt głos - mówi sołtys Zawad. - Wspólnie udowodniliśmy, że razem można zdziałać bardzo wiele. Mam nadzieję, że nasz sukces pozwoli uwierzyć także mieszkańcom innych miejscowości w to, że w lokalnej społeczności jest ogromna siła - podkreśla.
 
Więcej na temat wyników głosowania w czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego znajdziecie na: https://bit.ly/35hAC0s .
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022