News box

RUSZYŁ NABÓR DO ŻŁOBKA W NIEDYSZYNIE:

W październiku w Niedyszynie rozpocznie działalność pierwszy w Gminie Bełchatów żłobek. Inwestycja realizowana jest przez Milenę Olejnik, właścicielkę
Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Mali Giganci w Grocholicach. Placówka będzie przeznaczona tylko dla dzieci z Gminy Bełchatów.
Żłobek w Niedyszynie będzie miał siedzibę na piętrze budynku, w którym działa przedszkole. Powstają tam dwie przestronne sale dla maluchów, łazienka, szatnie, pomieszczenia socjalne i zaplecze kuchenne. Przygotowane jest oddzielne wejście, powstaje też dodatkowy parking dla rodziców, a dla maluchów stworzony zostanie plac zabaw wraz z nowym ogrodzeniem.
- Proces adaptacji lokalu jest już zaawansowany. Przeprowadziliśmy prace wyburzeniowe, wykonaliśmy instalacje dla potrzeb nowych sal, szatni, łazienki, zaplecza kuchennego, korytarza i klatki schodowej. Zwieńczeniem tych prac będą odbiory końcowe. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, w październiku żłobek rozpocznie działalność - mówi Milena Olejnik.
 
- Jestem bardzo zadowolony z tego, że już jesienią wystartuje pierwszy w Gminie Bełchatów żłobek – podkreśla Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. - Placówka tego typu jest bardzo potrzebna. Na dodatek dzięki unijnemu projektowi opłaty za żłobek przez półtora roku będą naprawdę niewielkie – dodaje Wójt.

Placówka w Niedyszynie będzie prowadzona w ramach projektu „Twój żłobek w Gminie Bełchatów – „Mali Giganci”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO Województwa Łódzkiego. Żłobek zapewni opiekę 32 dzieciom z terenu Gminy Bełchatów, których rodzice chcą wrócić do pracy. Do placówki będą przyjmowane dzieci w wieku od 20 tygodni do 3 lat.
 
Dzięki unijnemu dofinansowaniu opłaty za żłobek będą niskie. To 195 zł miesięcznie (w tym są już koszty wyżywienia i ubezpieczenie). Jeśli rodzice znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, mogą złożyć wniosek o obniżenie opłaty do 99 zł (pod uwagę będzie brany dochód na członka rodziny). Na tych zasadach żłobek będzie działał przez 18 miesięcy ( do końca trwania projektu).
 
Wszelkie niezbędne dokumenty oraz informacje dotyczące działalności żłobka w Niedysznie, można znaleźć na stronie www.zlobekbelchatow.pl. Wypełnione dokumenty można składać osobiście w Biurze projektu (ul. Rynek Grocholski 21, Bełchatów) lub przesłać je tam pocztą albo mailem. Masz pytania? Zadzwoń: tel. 502 313 011.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022