News box

Rusza weryfikacja umów na zaopatrzenie w wodę i sprawdzanie stanu liczników:

Już dziś na terenie Gminy Bełchatów rozpoczną się działania związane z weryfikacją umów na zaopatrzenie w wodę, sprawdzania stanu liczników oraz ich ważności.
 
Upoważniony pracownik urzędu odwiedzi każdą posesję na terenie gminy. W związku z tym prosimy o wcześniejsze przygotowanie umowy na zaopatrzenie w wodę. Pracownik urzędu sprawdzi również stan licznika oraz jego zabezpieczenia (zweryfikuje, czy nikt nie ingerował w plomby). Jeśli na terenie danej posesji zamontowane są podliczniki, one również zostaną sprawdzone.
 
- Działania, które właśnie rozpoczynamy, mają na celu ustalenie tych odbiorców, którzy notorycznie zaniżają stany licznika czy korzystają z sieci w ogóle za wodę nie płacąc – tłumaczy Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc. - Nie możemy dłużej pozwolić na przypadki takich oszustw. Myślę, że akcja spotka się ze zrozumieniem mieszkańców. Robimy to dla tych wszystkich osób, które sumiennie i uczciwie regulują swoje zobowiązania – podkreśla Wójt Gminy Bełchatów.

Jeśli pracownikowi urzędu nie zostanie okazana umowa lub nie zostanie udostępniony licznik, na miejscu zostanie spisane oświadczenie z tym związane. Następnie urząd podejmie dalsze kroki związane z przewidzianą w takich wypadkach procedurą administracyjną.
 
- Tylko przez te kilkanaście dni, jakie upłynęły od momentu, gdy ogłosiliśmy, że przystępujemy do takiej weryfikacji, do urzędu wpłynęło już kilkanaście wniosków związanych z naprawieniem „zaległości” związanych z umowami na zaopatrzenie w wodę – zauważa Konrad Koc. - To tylko potwierdza, że nasze działania są zasadne.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

Urząd Gminy Bełchatów
 
ul. Kościuszki 13
97-400 Bełchatów
 
Tel.: 44 632 52 11
Fax:  44 632 68 54   
Kontakt e-mail
WWW: www.ugbelchatow.pl
BIP: www.bip.ugbelchatow.pl
e-Urząd: www.eurzad.ugbelchatow.pl
GMINA BEŁCHATÓW
NIP: 7692054368
URZĄD GMINY BEŁCHATÓW
NIP: 7691700576
REGON: 001232824
Nr GUS:1001022